Zimná záhrada

Blíži sa zima a s ňou prichádzajú dlhé zimné večery a chladné dni. Mnohým z nás, ktorý bývame v dome, chýba záhrada. Veď nie je nič lepšie ako si po dlhom dni sadnúť na záhrade a oddýchnuť si. V zime však takúto možnosť nemáme, čo mnohým z nás určite nevyhovuje. Existuje tu ale možnosť, ktorá by vás mohla zaujať!

sníh

Takouto možnosťou je práve zimná záhrada. Ak sa niekto s týmto pojmom ešte nestretol, poďme si vysvetliť čo to je. Je to priestor ako napríklad balkón alebo terasa, ktorý je ale zasklený, tak aby tam neprenikala zima z vonku. Možnosťou je aj prístavba pri východe na záhradu, ktorú jednoducho zasklíte. Dá sa vymyslieť viacero možností ako si takúto „záhradu“ vytvoriť.

Ak sme si už takýto priestor našli, môžeme pokračovať v jeho zariaďovaní. Keďže je to záhrada, základom sú rastlinky. Je jasné, že sadiť tam môcť nebudeme, no postačia aj kvetiny a iné zelené rastlinky. Základom je aby toho bolo veľa. Takýmto nahromadením docielime želaný výsledok. Môžeme si črepníky rôzne ozdobiť a doplniť tak celý priestor.

Ďalej je vhodné si doniesť nejaký záhradný nábytok. Ideálnou je napríklad záhradná sedačka so stoličkami. Skvelým nápadom je aj záhradná hojdačka, či hojdacia sieť. Jednoducho si tu môžete doniesť čokoľvek, čo považujete za vhodné. Niekto si v takomto priestore zariadi aj knižnicu. Je to len na vás čo vám vyhovuje a navodí pocit pohody.

zima

Tak dúfam, že som vám dostatočne vysvetlila, čo to vlastne zimná záhrada je a ako si ju vytvoriť aj u vás doma. Je to ideálne miesto na relax a odpočinok. Môžete tam presedieť aj celý deň a budete mať výhľad na vašu záhradu. Navyše ak nasneží bude pohľad o to krajší. Len si predstavte horúci čaj, kniha v ruke a pohľad na zasneženú záhradu. No existuje niečo lepšie?  Ja si myslím, že je to ideálny spôsob ako prežiť pohodovú zimu a dlhé večery.

Posted on: 25.9.2018, by :