Verte svojmu úsudku a varte, čo vám napadne

Mali ste aj vy niekedy pocit, že absolútne neviete, čo by ste mali uvariť? Niekedy mám pocit, že to je choroba dnešnej doby, že sme jednoducho zmätení z toho, že nevieme, čo by sme od samej radosti uvarili. Dôležité však je si uvedomiť, že aj keď nevieme, čo skôr, môžeme to aspoň skúsiť. Nemusíme sa predsa stresovať len kvôli vareniu. Môžeme zablúdiť na internet. Ale, čo si budeme klamať, mne teda niekedy ani internet nepomôže v tom, aby ma niečo inšpirovalo. Najmä vtedy, keď majú prísť na obed deti môjho brata. Vtedy mám hlavu v koncoch a neviem, čo ďalej.

bublanina

Všetky ženy, ktoré sú vo varení celkom zbehlé vedia, že musia napiecť niečo sladké, keď prídu deti. Deti predsa sladké milujú, skutočne úplne všetky do jedného. A práve preto musíte priam sršať inšpiráciami, keď chcete, aby sa poriadne najedli. No, ale čokoládové koláče nie sú vždy riešením. Ja som si predstavovala, že im upečiem niečo ovocné, niečo osviežujúce, čo sa im naozaj bude páčiť. Ale čo také by to mohlo byť? Čo by bolo tým najlepším riešením? Keď je leto, každý predsa siaha po niečom osviežujúcom. A potom mi napadlo niečo, čo bolo priam neuveriteľné. Bublanina ceresnova je predsa to najlepšie.

buchty

Nemôžem uveriť tomu, ako som na také niečo mohla zabudnúť. To je skutočne vtipné, pretože toto nám piekla naša mamina, už odkedy sme boli deti a zrazu to tu mám ako na tanieri. Hneď som začala piecť, napriek tomu, že som nevedela či im niečo také bude chutiť. Našťastie im to naozaj chutilo a bola som šťastná, ako ešte nikdy. Predsa len, deti sú našimi najväčšími kritikmi, takže keď niečo chutí im, je takmer jasné, že to bude chutiť všetkým a že je to naozaj dobré. Viete si predstaviť, aký veľký kameň mi spadol zo srdca? Som skutočne šťastná. A to som si myslela, že skončím zase pri nejakej krtkovej torte. Ešte šťastie, že ma takto osvietilo.

Posted on: 4.3.2018, by :