Urobte z nich šperky

Podávanie rúk je prejavom úcty a priateľstva, ale tiež spôsob zoznamovania sa v našich končinách, preto nie je ničím výnimočným, ak niekto po takomto stretnutí hneď dokáže charakterizovať človeka, s ktorým sa práve zoznámil. A nie je to ani také ťažké, keďže na základe toho, akou silou vám stisne dlaň, či je spotená alebo chladná, drsná či jemná, všetko sú to detaily, podľa ktorých si dotyčného viete zaradiť. No nie je to len v spôsobe, ale aj vo výzore rúk a nechtov, tie sa nedá nevšimnúť si a tiež vedia o človeku niečo prezradiť.

nehjty

Základom ochrany je krém
Neupravené ruky a zanedbané nechty nezachráni ani množstvo prsteňov, zažltnuté, ohryzené či špinavé nechty sa takto zamaskovať nedajú, ale ani opačný extrém nie je veľmi vhodný. Nechty, ktoré sú prehnane dlhé a vyšperkované rôznymi ozdobami, o svojej majiteľke tiež čosi vypovedajú. Na výzore rúk naozaj záleží a preto im treba venovať náležitú pozornosť. Zásady peknej pokožky a zdravé nechty má asi každý v malíčku, no pripomeňme si ich: krémovať často, po každom umytí a vždy, keď máte pocit suchej kože. Kvalitný výživný krém je dobré mať vždy po ruke, lebo suché ruky nie sú pekné na vzhľad, ale ani zo zdravotnej stránky to pre nich nie je ideálne. Koža je na tejto časti tela veľmi tenká, rýchlo sa vysuší a to má za následok tvorbu vrások. Teta krém majte v kabelke stále a kedykoľvek ho aj aplikujte. Okrem pokožky rúk je dôležité venovať pozornosť aj nechtom, na ich výživu je možné aplikovať špeciálne olejčeky, neodporúčame ich strihať, ale len upravovať pilníkom. Ďalšou nezanedbateľnou oblasťou je hydratácia strava. Konzumujte potraviny, ktoré nechty posilnia, hlavne s obsahom vápnika, ten je pre ich pevnosť dôležitý.

přátelství

Manikúra na mieru
Zdravotné hľadisko sme vyriešili, teraz sa zamerajme na úpravu nechtov a manikúru. Ako sme už v úvode spomínali, extravagantný spôsob úpravy je vhodný hlavne ako príležitostná manikúra, napríklad na party alebo nejaké oslavy, na denné využitie stavte na peknú, decentnú manikúru. Pritom nemusíte obiehať kozmetické salóny, aby ste dosiahli vytúžený výsledok. K tomu sa možete ľahko dopracovať aj doma, nie je to náročné, pretože dnes je na trhu už veľa pomôcok, s ktorými to zvládne aj amatér. Treba si len ujasniť, ako má konečný výsledok vyzerať a podľa toho aj postupovať. Decentná, výrazné farby, okrúhly alebo rovný tvar či ozdobené kamienkami, všetko je to na vašej fantázii a vkuse. Ak sa rozhodnete pre nechty s rôznymi kamienkami, už žiadne iné doplnky vo forme prsteňov nebudete potrebovať, samé budú malým šperkom na vašich rukách.

Posted on: 27.1.2019, by :