Svoj domov majú na štyroch kolesách

Mať takýto životný štýl je naozaj odvaha a zaslúžili si aj obdiv. Nie každý by si na takýto život zvykol a nie každému by takýto životný štýl vyhovoval. Ide o ľudí, ktorí žijú celý svoj život v karavane. U nás to nie je až tak rozšírené a ľudia sú zatiaľ skeptickí. Ale v niektorých krajinách vo svete, tak mnohí ľudia naozaj žijú.
Reč je o ľuďom, ktorí nemajú ako všetci ostatní dom alebo byt. Či už bývate v meste alebo na dedine, stále bývate v dome alebo v byte. Títo ľudia žijú v karavane a majú takýto štýl života. S karavanom cestujú po celom svete. A kde sa usídlia a kde sa im zapáčiť žiť tam ostatnú toľko koľko len budú chcieť. V mnohých prípadoch ide aj o ľudí, ktorí sú už na dôchodku a e nemusia chodiť do práce. Pre tých, ktorí ešte musia chodiť do práce a nie sú v dôchodkovou veku by takýto životný štýl asi nebolo možné žiť aj keď by niektorí veľmi chceli.karavan.jpg
Niektorí ľudia, ak sú už napríklad na dôchodku sa môžu cítiť smutne, pretože majú veľa voľného času a nevedia čo s ním. A ak sú ešte k tomu dobrodružnej povahy asi len ťažko obsedia doma niekde v byte alebo v dome. Preto sa rozhodnú, že svoj život spestria aspoň na pár rokov a rozhodnú sa, že začnú cestovať s karavanom s tým, že pôjdu kam budú chcieť a prespať môžu stále vo svojom karavane.
Karaván nie je síce lacná záležitosť, ale keď sa vám podarí ho kúpiť už od ruky, teda niekto už mal karaván a už ho nepotrebuje môžete ho kúpiť veľmi výhodne. mobilní dům.jpgZa ten čas, čo sa vy rozhodnete, že pôjdete si užívať život na pár rokov, nemusí to byť zase veľa napríklad 1-3 roky môžete za ten čas váš dom alebo byt dať niekomu do prenájmu a okrem dôchodku, ktorý vám príde na váš účet tam pribudne každý mesiac a nejakú sumu viac, a vy si o to viac budete môcť užívať svoj dobrodružný dôchodok na cestách. Síce to nie je samozrejme ľahké žiť takto na cestách a prespávať nejaký čas v karavane, ale určite to stojí za tú zmenu a osvieženie vo vašom živote.

Posted on: 23.1.2020, by :