Skrášlite si bývanie rýchlo a jednoducho

Väčšina ľudí raz príde do štádia kedy chce v svojom byte alebo dome niečo zmeniť. Doplniť niečo nové, tematické a moderné. Mnoho z nás však prejde chuť keď zbadáme tú nie veľmi priateľskú cenu, ktorú pýtajú za dekorácie v obchodoch. A čo tak niečo si vyrobiť sám doma? Je to nízkonákladové a môžeme to bez problémov prispôsobiť svojim predstavám.
zmrzlina se šlehačkou

1. ZMRZLINOVÁ REŤAZ                                                                                                                                                                                                                                                                                          

Budeme potrebovať:

·         6 polystyrénových gulí rovnakej veľkosti

·         výkres A3 (biely alebo farebný)

·          vodové alebo akrylové farby

·         štetec

·         špagát

·         lepidlo/tavnú pištoľ

Začneme tým, že si všetky gule pre lepšiu manipuláciu napichneme na špajle. Postupne, po jednej guli, zafarbíme farbami, každú guľu inou. Čím pestrejšie a „letnejšie“ farby použijeme, tým lepšie. Gule na špajli položíme do pohára alebo vázy, počkáme kým farba zaschne a počas toho si pripravíme kornútiky. Papierové kornútiky sa dajú zohnať aj hotové na internete, ale dajú sa aj veľmi ľahko vyrobiť doma. Kružidlom na výkres narysujeme polkruh (veľkosť prispôsobíme veľkosti gulí), vystrihnime, na rovný okraj nanesieme lepidlo a zlepíme. Keď je farba zaschnutá, nanesieme lepidlo po obvode na guľu a tú vložíme do kornútika. Na záver už iba lepidlom pripevníme navrch zmrzliny špagát. Vznikne nám reťaz, ktorú už len zavesíme na miesto a máme hotovo.

 nápis domov

2.  FAREBNÝ VANKÚŠ

 

Budeme potrebovať:

 

·         bielu obliečku na vankúš

·         akrylové farby/farby na textil

Postup je viac než jednoduchý. Na internete nájdeme obrázok motívu, ktorý chceme mať na vankúši. Ideálny je čierny obrázok na bielom pozadí. Veľkým hitom sú tropické motívy ako napríklad palmy, pelikány alebo ananásy. Obrázok si vytlačíme na výkres a opatrne ho vystrihneme tak, aby sme nezničili pozadie. Vznikne nám šablóna, ktorú priložíme na vankúš a už len vyfarbíme. Tí šikovnejší môžu použiť tieňovanie, prípadne si sami nakresliť ľubovoľný obrázok. Takéto „homemade“ vankúše sú lacnejším a originálnejším variantom ku tým, ktoré sa predávajú hotové v obchode.

Posted on: 9.1.2018, by :