Relax môže byť zábavou a zábava prácou

Aký je váš obľúbený relax? Ako sa radi zabávate? Máte nejaké koníčky alebo je pre vás koníčkom vaša práca? Viete čo je najlepšie podľa mňa? Ak sa to všetko spojí do jedného dopĺňajúceho sa celku. Vysvetlím to trochu lepšie. Tak napríklad ja milujem prácu na záhrade. To znamená, že keď kosím alebo vytrhávam burinu, tak si oddýchnem, zabavím sa a ešte urobím kus užitočnej práce. Chápete? Pochopil som, že takto je to naozaj najlepšie. Deň má totiž iba dvadsaťštyri hodín. Preto nie je jednoduché stihnúť chodiť do práce, odpočívať, porobiť niečo doma a ešte sa aj zabaviť, že? Keď to však spojíte do jedného, stihnete všetko a s prehľadom.
 usmiata a plačúca postavička.jpg

5 tipov na užitočnú zábavu

 

  1. Upratovanie

Môže sa vám to zdať divné, no moja priateľka, sa pri upratovaní naozaj zabáva a navyše aj cvičí. Vymyslela si takú zostavu ku utieraniu dlážky, umývaniu okien a prachu z nábytku. Zo začiatku som sa z nej smial, no po chvíľke som názor zmenil. Skúsil som si raz takto „zacvičiť“ a musím povedať, že som bol zničený ako pes.

  1. Práca na záhrade

O práci na záhrade som síce už hovoril, ale spomeniem ju ešte raz. Raz som čítal o jedno výskume, ktorý potvrdil, že trhanie buriny pôsobí pozitívne na psychiku. Pritom je jedno, či máte radi záhradkárčenie, alebo nemáte. Čokoľvek, čo urobíte na svojom pozemku je užitočné a zároveň pri tom môžete zrelaxovať.

  1. Práca

Viete čo je najlepšie? Ak vás baví vaša práca, teda zamestnanie. Ja som jeden z toho mála občanov, ktorých ich práca naozaj baví. Ak na tom nie ste podobne, popremýšľajte nad  svojim životom a zemnou zamestnania. Viete ako ľahko sa zarábajú peniaze, keď vás to celé aj baví? muž zametá cestu.jpg

  1. Varenie

Ďalšia užitočná činnosť, ktorá je vo výsledku veľmi príjemná a chutná. Niekedy som si myslel, že varenie musí baviť každého, potom som sa zoznámil so svojou milovanou a zistil som, že to tak nie je. Takže, ak ani vy nemáte radi kuchtenie, začnite si ho naplno užívať.

Posted on: 18.1.2020, by :