Predaj spoločnosti Nordstrom chýba, výnosy z roku 2020 sú pod odhadmi

Spoločnosť Nordstrom predpovedalo zisk v roku 2020 výrazne pod očakávaniami trhu v utorok po tom, ako maloobchodný predajca odevov zmeškal odhady výnosov za štvrtý štvrťrok, čím poslal svoje akcie takmer o 8%v následnom obchodovaní.
Spoločnosť tiež v utorok uviedla, že Erik Nordstrom bude ich jediným výkonným riaditeĺom, keďže sa vzdáva svojej spolu predsedníckej štruktúry.Obchod s oblečením
Organizácia so sídlom v Seattli, rovnako ako iní maloobchodní s tehlami, sa snaží udržiat si podiel na trhu v čase intezívnej konkurencie online hráčov ako Amazon.com a maloobchodníkov so zľavou, ako je TJX, Marshalls a TJ Maxx.
Na utorok v konferenčnom hovore po zárobku manažéri zdôraznili investície maloobchodníka do vernostných programov, lepšie spravovali zásoby a ponúkali atraktívnejší sortiment produktov, aby upokojili investorov, že je na správnej ceste.
Podľa údajov IBES od spoločnosti Refinitiv spoločnosť Nordstrom očakáva, že vo fiškálnom roku 2020 dosiahne 3,25 až 3,50 dolárov na akciu v porovnaní s odhadmi analytikov 3,49 dolárov na akciu.
Organizácia uviedla, že prognóza neobsahuje žiadny vplyv z ohniska koronavírusu. Obchodné domy patria medzi tie, ktoré sa najviac spoliehajú na pešiu dopravu a predaj v medzinárodnom cestovnom ruchu.
Vedenie spoločnosti v utorok uviedlo, že situáciu koronavírusu pozorne sleduje a vedie „veľa rozhovorov“ so svojimi predajcami.Fashion obchod
Aj napriek tomu zostáva sentiment investorov voči sektoru obchodných domov celko negatívny.
„Je smutné, že čísla neboli pôsobivé, ale boli v súlade s inými obchodnými domami,“ uviedla Sucharita Kodali, maloobchodná analytička spoločnosti Forrester Research. „Pred rokom sa im darilo lepšie, ale keď sa off cena stabilizovala a ich predaj na webe držal krok s týmto odvetvím. Bolo pre nich výzvou nájsť vrecká rastu.“
Kodali tiež uviedla: „skutočnosť, že ich vedenie je optimistické a nezohľadnilo koronavírsu, je dôvodom na obavy.“

Posted on: 30.11.-0001, by :