Kŕčové žily môžu potrápiť človeka v každom veku bez rozdielu pohlavia. Síce štatisticky viac trápia ženy, ale neobchádzajú ani mužov. Z laického hľadiska je to hlavne estetický problém, ktorý sa snažíme zakryť. Avšak z nenápadných kŕčových žíl môžu vzniknúť aj vážne ochorenia. Preto by sme nemali zanedbať prevenciu a pri ich vzniku aj včasnú liečbu. Doteraz ste nevedeli o tom, že kŕčové žily sa dajú odstrániť? Poďme sa spoločne pozrieť na spôsoby, ktorými navždy môžu zmiznúť z vašich nôh a už vás tak viac netrápiť.
Medzi prvý spôsob patrí skleroterapia, inak nazývaná aj sklerotizácia kŕčových žíl. Patrí medzi populárne a pacientmi obľúbený typ odstránenia kŕčových žíl. Nevyžaduje totiž hospitalizáciu ani anestéziu a samotný zákrok v ambulancii trvá iba 30 minút! Po vykonaní tejto procedúry sa tak okamžite môžete vrátiť k svojím bežným činnostiam. Pri sklerotizácii sa pacientovi do kŕčových žíl pichne ihlička, vďaka ktorej lekár následne vstrekne do postihnutej žily látku, ktorá obnoví zdravý tok krvi. Pichnutie ihly takmer ani nepocítite, pacienti prirovnávajú bolesť ku pichnutiu komára.
Medzi ďalšie možnosti odstránenia kŕčových žíl patrí metóda Clarivein. Ide o modernú metódu, pri ktorej je do postihnutej žily vložený katéter, ktorý dokáže stiahnuť poškodenú žilu. Aj táto metóda je bezbolestná a po jej vykonaní sa môžete vrátiť do každodenného kolotoča.
Pri liečbe lepidlom je podaná lokálna anestézia. Lekár sa do žily dostane vpichom alebo malým rezom a následne zavedie katéter a následne aplikuje lepidlo. Po vykonaní tohto zákroku pacienti nemusia nosiť kompresné pančuchy ako po vyššie spomínaných procedúrach. Návrat do bežného života bude teda o ešte jednoduchší. Kŕčové žily sa dajú odstrániť ešte tromi rôznymi spôsobmi: CLaCS, laserom alebo ambulantnou flebektómiou. Bližšie informácie o možnostiach ako je odstránenia kŕčových žíl a o možných vedľajších účinkoch nájdete na našej stránke.