Objavte temperamentnú Barcelonu

Barcelona patrí k najnavštevovanejším mestám v Európe. Je to druhé najväčšie mesto Španielska a zároveň hlavné mesto Katalánska. Barcelona je známa hneď z viacerých dôvodov, a to preto, že je to mesto, kde návštevníci nájdu množstvo pamiatok a zaujímavých miest, ale aj zábavu, nakoľko je toto mesto preslávené svojim nočným životom, no a v neposlednom rade tu návštevníci nájdu aj oddych, nakoľko sa mesto nachádza priamo pri mori, čiže si môžu kedykoľvek odskočiť na pláž. Čiže je to skutočne ideálna dovolenka pre všetkých. Zo Slovenska sem navyše lieta priamy letecký spoj – linka Bratislava – Girona, ktorá sa nachádza iba pár kilometrov od Barcelony. Navyše túto leteckú dopravu zabezpečuje nízkonákladová letecká spoločnosť Ryanair, čo znamená, že letenky si pri kúpe v predstihu viete zaobstarať za pár eur.

město

Najznámejšie miesta, ktoré treba v Barcelone určite navštíviť:
La Sagrada Família – je najznámejšou pamiatkou a zároveň dominantou Barcelony. Tvorcom tohto architektonického skvostu je známy Antonio Gaudí a je vo výstavbe od roku 1882. Stavba je skutočnou dominantou, keďže je vysoká 170 metrov, týči sa nad celou Barcelonou. La Sagrada Família je ešte stále vo výstavbe, jej dokončenie je aktuálne plánované na rok 2026. Sprístupnené je aj vnútro tohto nádherného chrámu, aj keď hovorí sa, že väčším skvostom je jeho exteriér.

katedrála

La Rambla– je najznámejšia ulica v Barcelone. Nachádza sa v centre mesta a nájdete tu množstvo obchodíkov, kaviarní a reštaurácii, vystupuje tu veľa rôznych umelcov. Ulica taktiež ožíva aj v noci, kedy je tu otvorených množstvo barov, v ktorých sa môžete zabávať až do rána.

La Font Màgica – jedná sa onajväčšia spievajúca a svetelná fontána v Barcelone. Postavená bola v roku 1929 a návšteva tejto fontány je zážitkom pre oči aj pre uši, nakoľko jej predstavenia sú unikátne.

španělsko

Casa Milá – nazývaná tiež La Pedreda, je ďalších architektonickým skvostom z dielne A. Gaudího. Je to veľmi zvláštna a zaujímavá stavba, jej steny nie sú rovné, ale akoby zvlnené. Taktiež je zapísaná do zoznamu svetového dedičstva UNESCO. 

Posted on: 21.1.2018, by :