Nechty sú ozdobou rúk

Nie každý z nás má šťastie v tom, že má krásne a hebké ruky od prírody. Ale neupraveným nechtom na rukách sa vieme vyhnúť tak, že sa budeme o ne pravidelne starať. Nemali by sme zabúdať ani na to, že.

nehty

Manikúra je ošetrenie, na základe ktorého vám kozmetička upraví nechty do pekného tvaru a vytvorí na pokožke rúk príjemnú hebkosť. Samozrejme nedá sa to docieliť zo dňa na deň. Mali by sme sa o svoje ruky starať pravidelne, rovnako ako o tvár. Pravidelne si ich umývať a krémovať krémami určenými na pokožku rúk a nechtov. Na trhu je produktov hneď niekoľko, je len na vás ktorý si zvolíte a začnete každý deň používať. Bývajú už aj malé praktické balenia a tak nosiť krém na ruky v kabelke, alebo vo vrecku kabáta už nemusí byť problém.

Šikovná manikérka vám ošetrí ruky ani nie za hodinku, ale je dobré absolvovať túto procedúru asi raz za týždeň. Ak vám to robí problém z finančného hľadiska, môžete sa jednoducho naučiť si urobiť manikúru sami doma. Stačí vám si zakúpiť sadu na manikúru a venovať sa úprave nechtov pravidelne v pohodlí domova. Na začiatok je nutné si urobiť bylinkový odvar na ruky, aby sa vám zvlhčili predovšetkým nechty a ich okolie. Manikúra sa dá robiť aj na sucho, vtedy môžete tento prvý krok vynechať. Ruky si utrite do sucha a nachystajte si zatláčadlo, pilník a nožničky.

Pilníkom si upravíte na všetkých prstoch postupne požadovaný tvar nechtov. Áno pilníkom, nožničky používame len na skrátenie veľmi dlhých nechtov, lebo ak používame nožničky na bežné strihanie nechtov, pravé ony spôsobujú to, že sa vám nechty lámu. Nechtovú kožtičku si zatlačíme do nechtového lôžka a prebytočnú zastrihneme nožničkami. Ďalej postupujeme tak, že si nechty a ich okolie potrieme olejom a dôkladne ho vymasírujeme. A to je všetko. Nakoniec si môžeme naniesť na nechty výživný lak na spevnenie nechtov, prípadne na urýchlenie ich rastu.

růžové neht

Aby ste mali nechty pekné každý deň môžete vyskúšať gélové nechty. Vďaka pokročilým novinkám si môžete vybrať naozaj aké chcete a budú vyzerať ako vaše vlastné. Maľované, farebné, s kamienkami alebo Francúzku manikúru v novšom dizajne. Je to len na vás.

Posted on: 5.4.2019, by :