Multifunkčná a elegantná novinka Huawei Mate 20 Pro

Po novinke trojitého fotoaparátu, ktorý nám priniesol jarný model P20 Pro si každý hovoril kam sa ešte výrobcovia dokážu svojou inovatívnosťou posunúť. Ukázalo sa však, že Huawei sa tak ľahko nevzdáva a prinieslo napríklad krásny symetrický dizajn. Zaoblené rohy či naozaj minimalizované rámčeky okolo displeja dopĺňa široká škála farebných prevedení krytu kde nechýba tmavomodrá, čierna alebo aj fialová. Na niektorých európskych trhoch sa dá zohnať aj zelená varianta.

mobil

Snímač otlačkov prstov priamo v displeji
Zaujímavosťou tohoto telefónu je jeho displej pripomínajúci iPhone X a zabudovaný snímač otlačkov prstov priamo v ňom. Pri položení prstu na konkrétne miesto na displeji vám systém spustí pomocnú ikonku a to aj pri zamknutej obrazovke. Toto sa hodí napríklad pri odomykaní telefónu ležiacom na stole ak ho nechceme zdvíhať. Nechýba ani alternatíva iPhonovského Face ID, teda 3D odomykanie tvárou a to aj na šírku telefónu.

Špičkový fotoaparát
Hlavné tri fotoaparáty na zadnej strane ponúkajú rozlíšenie 40, 8 a 20 megapixelov ktorých výsledky určite nebudú iba priemerné s kombináciou trojnásobného optického zoomu. Nadšenca na fotografovanie poteší aj ultra širokouhlý objektív. Za zmienku stojí aj natáčanie videa v maximálnom rozlíšení 4K ktorému sekundujú tri mikrofóny dodávajúce videu aj veľmi kvalitný zvuk.

selfie

Dokonalý výkon a výdrž
Ak patríte medzi obľúbencov vysokovýkonných zariadení a potrebujete aby vás telefón vždy a všade poslúchal, určite siahnite práve po tomto modeli. Rýchly chod systému Android je zaistený vďaka najnovšiemu procesoru od Huawei kyrin 980 ktorý nesklame ani vášnivých hráčov mobilných hier. Batéria s kapacitou 4200mpA udrží telefón vo vysokom výkone skoro dva dni a aj keby vám toto nestačilo, veľkým plusom je takzvané reverzné nabíjanie, kedy dokáže mobil nabiť druhé mobilné zariadenie priložením ich spodných strán. Malým prekvapením je aj infraport umiestený v hornej časti telefónu.

Cena a dostupnosť
Telefón je dostupný na trhu od 1. novembra 2018 a kúpiť si ho môžete vo variante s 128GB úložiskom. Cena sa dnes pohybuje okolo 998 E vo všetkých veľkých obchodoch s elektronikou.  

Posted on: 8.1.2019, by :