Môj dokonalý typ muža

Ako vyzerá Váš typ muža milé dámy a páni? Podľa mňa je táto otázka, až príliš všeobecná a očakáva sa na ňu ešte všeobecnejšia odpoveď. Podľa farby vlasov, či štýlu oblečenia sa však nedá človek posúdiť natoľko, aby sme mohli určiť, že každý muž s hnedými vlasmi bude ten pravý. Chce to niečo viac, ako len vizuálnu stránku, či jednoduché odpovede formy : milý, pozorný či láskavý. Čo tieto slová znamenajú v hlbšom ponímaní?

milenecký pár.jpg

Ak by sa mňa niekto pýtal na môj typ, určite neopíšem Leonarda Di Capria, alebo Johnyho Deppa na základe jeho vonkajšej krásy. Pre mňa je dôležitejšie to, čo má daný človek v sebe.  Tak napríklad taký Leonardo je zástancom a ochrancom našej prírody a vystupuje, ako obhajca práv našej zeme, čo si na človeku cením viac, než značku jeho obuvi. Johny Depp je svoj. Neviem, ako lepšie opísať, že za každej okolnosti je sám sebou a povie, čo si ozaj myslí. Ale nie urážlivým spôsobom, len vyjadrí svoj názor. Neklame a to je skvelá vlastnosť.

láska.jpg

Taký správny muž by mal byť milý v ten správny okamih, no zároveň, bez toho, aby občas vybuchol hnevom, či sa zachoval neprimerane situácií, by to nebol jedinečný tvor, ktorého máme milovať aj s jeho chybami. Pozornosť je krásna vlastnosť, ale ak sa Váš drahý bude venovať hlavne sebe, či svojim koníčkom, tá pozornosť nebude na správnom mieste. Na druhej strane sa môže stať, že sa bude vami zaoberať až príliš, čo môže spôsobiť, že stratí sám seba. A to nikto nepraje, tomu, koho skutočne miluje. Tým chcem povedať, že je v poriadku, keď občas najskôr myslí na seba, ak pri tom vždy zváži aj vašu stranu pohľadu. To, či je náš partner láskavý sa dá zistiť z jeho chovania sa k nám, ale aj k jeho okoliu. Taký láskavý človek, by mal byť nápomocný vždy, keď vidí, že je jeho pomoc treba a nemal by byť nútený robiť láskavosti, ak to sám nechce. To je potom len náš nátlak, nie jeho láskavosť.

 A takýto obojstranný opis sa dá urobiť na čomkoľvek. Nič nemá len jednu stranu, a keď je raz niekto označený, ako dobrý, neznamená to, že občas nespraví aj chybu. A to je dobre. Preto nemám rada, keď sa ma niekto opýta na môj typ a čaká, že mu poviem zopár rysov, na základe, ktorých mu je hneď jasné, čo sa mi páči. Radšej vždy poviem, že typ nemám, a tým dávam šancu  komukoľvek zaujať miesto môjho dokonalého partnera, ktorý bude dokonalý aj so svojimi chybami, ktoré ho robia jedinečným.  

Posted on: 20.1.2020, by :