Mačky verzus psy: Kto je lepším maznáčikom?

Aj keď je ťažké povedať, čo robí lepšieho domáceho maznáčika, pred rozhodnutím sa môžeme určite pozrieť na niekoľko rozdielov medzi mačkou a psom.
Mačky potrebujú menej miesta, zatiaľ čo psy milujú svoju slobodu
Pre ľudí, ktorí žijú v malých bytoch, môže byť adopcia mačky dobrý nápad, pretože potrebujú len veľmi málo miesta. Ak však priestor nie je rozhodujúci, nemusíte premýšľať dvakrát. Väčšine mačiek nevadí zostať osamelými, zatiaľ čo ich „rodičia“ chodia do práce, pretože vždy sa nájde pokojný kút na usadenie sa. Ak však psa príliš dlho obmedzíte v uzavretom priestore, bude to nepríjemné a bude po spoločnosti túžiť.pes a mačka.jpg
Mačiatka a šteniatka majú rôzne priority
Budete prekvapení, keď viete, že po skončení obdobia odstavenia sú mačiatka dosť nenáročné na údržbu na rozdiel od šteniatok. Mačiatko môžete nechať bez dozoru doma, len čo sa naučí chodiť na toaletu, pretože je celkom šťastné, že je v interiéri, pokiaľ má všetky potrebné vybavenie. Šteniatka sú však úplne inou kategóriou, pretože keď zostanú samy, môžu byť celkom nezbedné.
Psy potrebujú pravidelný kúpeľ, mačky sa udržujú čisté
Podľa odborníkov dospelé mačky trávia 50% času starostlivosťou. A to nie je žiadnym veľkým prekvapením, pretože nie je neobvyklé, keď sa mačka často olizuje. Mačky tak odstraňujú častice potravín, ktoré by mohli priťahovať pozornosť iných predátorov alebo zvierat. Na druhej strane by ste sotva našli psa s vysokou úrovňou hygieny. Ale vždy im môžete dať dobrý kúpeľ . Väčšina mačiek sa však nechce nechať umývať a kúpanie sa môže javiť ako nočná mora – pre majiteľa aj pre domáceho maznáčika.šteňa a mačiatko.jpg
Mačky sú tichšie, zatiaľ čo psy milujú byť  trochu hluční
Ak ste človekom, ktorý miluje hlučnú a živú spoločnosť, psy môžu byť vaším ideálnym spoločníkom. Sú to šťastní tvorovia, ktorým nevadí vyjadriť svoj názor, nie slovami, ale svojimi veselými štekotmi alebo nahnevaným vrčaním. Milujú štekanie na cudzincov, pretože počas sviatočných období, keď hostia často navštevujú vaše miesto, vám nezostane jediný moment pokoja. Mačky sú pokojnejšie stvorenia.

Posted on: 17.1.2020, by :