Lazúra na drevo a impregnačné prostriedky – viete kedy je potrebné ich použiť?

Drevené výrobky sú krásne a pokiaľ milujete drevo, určite nechýbajú vo vašej domácnosti či na chalupe. Drevený altánok je ako stvorený na dlhé letné večery, kedy si môžeme vychutnať čas s našimi najbližšími pri grilovaných špecialitách či pohári vínka. Drevená lavička na priedomí má tiež svoje čaro. Sedieť na nej a kochať sa okolitou prírodou je niečo, na čo mnohí na svojej chalupe nedajú dopustiť. Drevený nábytok je však potrebné ošetrovať najmä vtedy, ak je umiestnený v exteriéri. Je totiž vystavovaný mnohých vplyvom, ktoré môžu drevo poškodiť. Lazúra na drevo je prípravok, ktorý spĺňa všetky kritériá pre to, aby bolo vaše drevo krásne a zdravé. 
 
lazura na dřevo

Na čo presne slúži lazúra na drevo?

 
V úvode sme už tak trochu načrtli, že lazúra na drevo primárne slúži na ochranu dreva a drevených výrobkov. Používa sa najmä vtedy, ak je drevo vystavované poveternostným podmienkam. Okrem lazúry na drevo máte však aj iné možnosti. Impregnácia rôznymi prípravkami, farby na drevo, olej na drevo, to všetko sa používa v prípade, že chcete drevo ošetriť a ochrániť. Každý z prípravkov má iné zloženie a používa sa v rôznych prípadoch a časovej frekvencii. Impregnácia dreva sa odporúča vykonávať na začiatku sezóny, najmä po zime, kedy je drevo vystavené chladu a snehu. Lazúru na drevo môžete aplikovať častejšie podľa potreby. 
 
dřevěné srdce

Na čo všetko si dať pozor pri nanášaní lazúry na drevo?

 
Nanášanie lazúry na drevo môže znieť veľmi jednoducho, no je potrebné, aby ste drevo natreli naozaj precízne a venovali tomu dostatočnú pozornosť. V prvom rade sa presvedčte o tom, že je drevo čisté. Pokiaľ nie, zbavte ho pavučín, nečistôt, machu či lišajníkov. Pokiaľ si chcete byť istý, že na dreve nie je nič, čo by tam byť nemalo, prejdite po ňom brúsnym papierom. Po prebrúsení ešte povrch dreva očistite. Pre samotným nanesením lazúry na drevo môžete drevo nastriekať impregnačným prostriedkom. Lazúru na drevo však nanášajte až potom, ako impregnačná vrstva zaschne. Takúto starostlivosť opakujte častejšie ako jedenkrát za rok. Drevo sa vám určite odvďačí dlhou životnosťou!
 
Všetko potrebné o impregnačných prostriedkoch a lazúrach na drevo nájdete na našej internetovej stránke https://carodreva.sk/. 

Posted on: 17.1.2020, by :