Keď sa platformy zlepšujú pri zisťovaní videí o zneužívaní detí, nachádzajú ich viac

V roku 2019 bolo Národnému stredisku pre nezvestné a vykorisťované deti nahlásených viac ako 41 miliónov videí týkajúcich sa sexuálneho zneužívania detí, a to čiastočne z toho dôvodu, že videá sa vďaka technologickým platformám ako Facebook a Snapchat ľahšie odhaľujú. Len pred piatimi rokmi bol počet nahlásených rekordných 70 miliónov obrázkov a videí. Mnohé z nich boli nahlásené viackrát na viacerých platformách, pretože používatelia zdieľali nelegálny obsah.
Facebook nahlásil takmer 60 miliónov fotografií a videí, uvádza sa v správe od Times, na základe približne 15,9 milióna správ. Facebook hovorí pre The Guardian, že nie všetok tento obsah sa považuje za „porušujúci“ a že iba asi 29,2 milióna splnilo tieto kritériá.Security ilustrácia.jpg
Google nahlásil 3,5 milióna celkových videí a fotografií v približne 449 000 správach a Imgur nahlásil 260 000 fotografií a videí na základe približne 74 000 správ. Je to potrebné poznamenať, že počet hlásení a počet skutočných objavených obrázkov neboli vždy primerané. Napríklad v roku 2019 DropBox zverejnil iba asi 5 000 správ, podľa Times však našiel viac ako 250 000 fotografií a videí. Apple bil evidentne jednou z veľkých spoločností s nižšou spravodajskou schopnosťou, nakláňal 3 000 obrázkov a žiadne videá. Amazon bol v zozname takmer úplne neprítomný.Hacker ilustrácia.jpg
Má zmysel, že Facebook by mal najvyšší počet správ; je to najväčšia platforma sociálnych médií s viac ako 2,3 miliardami používateľov. A vlani v auguste FB otvoril zdroje, ktoré používa na identifikáciu sexuálneho vykorisťovania detí a iného grafického obsahu na svojej platforme, aby mohol rýchlejšie odstrániť takýto obsah, ktorý mohol zohrávať úlohu v oveľa vyššom počte. Aj keď je na tomto zozname číslo jedna, možno preto, že pri hľadaní tohto obsahu aktívne robí viac.
„Veľkosť a odbornosť nášho tímu spolu s našou sofistikovanou technológiou z nás urobili vedúcich pracovníkov v oblasti odhaľovania, odstraňovania a vykazovania týchto obrázkov a bránili ľuďom v ich zdieľaní,“ uviedol Antigone Davis, vedúci oddelenia bezpečnosti na Facebooku.

Posted on: 7.2.2020, by :