Jeden pádny dôvod, prečo nepodceňovať stav svojho zábradlia na balkóne

V paneláku kde bývam, sa pred časom nasťahoval nový sused. Našťastie si kúpil byt na prízemí. Prečo našťastie, k tomu sa dostane neskôr. Bol to taký čudný chlap. Z bytu takmer nevychádzal a aj keď na prvý pohľad nepôsobil ako sociálny prípad, z jeho bytu sa šíril veľmi zvláštny a veľmi nepríjemný zápach. Neraz sa stalo, že pred svojimi dverami skladoval vrecia s odpadkami aj niekoľko dní po sebe. To som však trošku odbočil. Vec, ktorá totiž naozaj stojí za pozornosť, bolo jeho balkónové zábradlie, už majiteľ bytu, ktorý v ňom býval predtým, sa mi neraz sťažoval, že by mal to zábradlie vymeniť, no že cena zábradlia na balkón je tak vysoká, že na to proste nemá.
 Moderný panelák s drevenými modernými zábradliami na balkónoch.jpg
Po tomto balónovom zábradlí som neustále pokukoval jedným očkom, bývam totiž v byte nad týmto bytom a keď som fajčil na balkóne, tak som stále premýšľal, koľko ešte to zábradlie môže vydržať. Škoda, že som sa s niekým nestavil o poradne mastnú čiastku. Pamätám si to presne. bolo dvadsiateho decembra, keď som videl tohto suseda, ako vyšiel na balkón a zavadil do zábradlia. To sa rozkývalo ako šialené. Presne o päť dní na to, teda dvadsiateho piateho decembra, som sa vracal z návštevy do rodičov, keď som pred panelákom zbadal zábradlie, ktoré ležalo na chodníku pod bytovkou. Okolo boli policajti a sanitka. Našťastie, a to hovorím samozrejme ironicky, z balkóna spadol iba dotyčný sused. Nič sa mu nestalo a to našťastie myslím tak, že mohol zabiť niekoľko ľudí, ktorí nič netušiac prechádzali pod jeho balkónom. Dodatočne som sa dozvedel, že dostal už niekoľko upozornení a výziev od domovníka aj stavebného úradu, aby balkónové zábradlie opravil.Panelák s oblými balkónmi, na ktorých sú sklenené a kovové zábradlia.jpg
 
Aj vy ste si doteraz mysleli, že také veci, ako je pád zábradlia z balkóna, sa dejú len v amerických nízkorozpočtových filmoch? No, asi nie, pretože jedno som videl padnuté na vlastné oči. Neohrozujte teda seba a iných a ak máte zábradlie na balkóne v havarijnom stave, tak ho čím skôr vymeňte, pokojne aj  za nejaké lacnejšie, no bezpečné.

Posted on: 19.11.2019, by :