Facebook údajne podpísal dohodu o Splinter Cell a Assassin’s Creed VR hrách

Gigant Facebook údajne podpísal exkluzívnu dohodu, aby dali hry ako Splinter Cell a Assassin’s Creed VR. Táto nová informácia oznámila túto novinku dnes ráno, aj keď neponúkala až tak veľa podrobností o tom, ako tieto hry budú vôbec vyzerať na VR. Názvy sú zrejme súčasťou väčšieho nátlaku na získanie štúdia a exkluzívnych hier, čo Oculus už nejakú dobu robí v menšom čase.
Hlavný majiteľ  Ubisoftu publikoval niekoľko populárnych virtuálnych hier, vrátanie úspešnej  exkluzívnej hry Eagle Flight a Star Trek: Bridge Crew. Taktiež vydali niekoľko milovaných Ac titulov, ale sú k dispozícii len na konkrétnych miestach, hlavné nie na domácich VR slúchadlách.

facebook.jpg

Exkluzívne tituly sú už hlavným predajným miestom pre Rift a Quest. Štúdio Ratchet & Clank Insomniac Games vydalo niekoľko úspešných hier a teraz pracujú na nadchádzajúcom titule s novým názvom Rift Stormland. Tieto tituly však často nie sú súčasťou zavedených franšíz. Sú to originálne projekty od menších  tímov, ktoré potrebujú podporu od veľkých spoločnosti ako je napríklad Oculus. Niektoré projekty sú založené na veľkých mediálnych vlastnostiach, ako napríklad dobre hodnotiaci Blade Runner, ktoré boli krátke a ľahko interaktívne zážitky.

fcb.jpg

Konkurent Ocolusu je obrovská firma  Sony, ktorý presadzuje podobnú stratégiu pre ich legendárne exkluzivity. Spojenia firmy Sony s herným priemyslom získali načasovanú alebo trvalú službu Playstation Virtuálna Realita exkluzívne na niektorých veľkých franšízových hrách, ako sú Skyrim Virtuálna Realita, ako aj tituly popredných vývojárov,  ako je napríklad From Software ktorý urobili legendy ako Dark Souls a Bloodborne. Platforma SteamVirtuálnaRealita od organizácie Valve je tiež pripravená získať exkluzívne projekty, ktoré by mohli byť založené na sérii Half-Life, Portal alebo Left 4 Dead.          

Posted on: 17.7.2019, by :