Automatizované skúšky rozpoznávania tváre podporené tajomníkom domácnosti

Občania občianskych slobôd kritizovali technológiu, ktorá je predmetom právnej výzvy .
 
Pán Javid však povedal, že je dôležité, aby polícia využívala najnovšie nástroje na pomoc pri riešení zločinov.
 
Kamery s vysokým rozlíšením zisťujú tváre a porovnávajú ich s existujúcimi policajnými fotografiami, ako sú napríklad snímky z predchádzajúcich zatknutí.kamery.jpg
 
Táto technológia však bola kritizovaná za to, že je príliš nepresná, najmä pri identifikácii ľudí z radov čiernych a etnických menšín .
 
Aktivisti za občianske práva tiež kritizovali skutočnosť, že neexistuje žiadne osobitné nariadenie upravujúce spôsob, akým polícia používa softvér alebo spravuje zhromaždené údaje.
 
Pán Javid povedal pri spustení novej počítačovej technológie zameranej na pomoc polícii v boji proti online zneužívaniu detí a povedal, že je správne, aby sily „boli na špici najnovších technológií“.
 
„Som späť na políciu pri pohľade na technológiu a skúšanie to a … rôzne typy technológie rozpoznávania tváre je skúšaný najmä Met v súčasnej dobe a myslím, že je správne, že sa na to pozrieť,“ povedal.
 
Komisár pre informácie už predtým vyjadril znepokojenie nad touto technológiou a povedal, že sily musia preukázať, že to bolo efektívne a menej rušivé alternatívy neboli dostupné.budova.jpg
 
Pán Javid navrhol dlhodobejšie používanie kamier by si vyžadovalo právne predpisy.
 
„Ak si to želajú ďalej, je to tiež správne, že prichádzajú do vlády, pozorne sa na ňu pozeráme a prostredníctvom Parlamentu sme sa vyjadrili, ako to môže fungovať,“ povedal.
 
Pripomienky pána Javida boli vznesené, pretože polícia dostala nový súbor technologických nástrojov na pomoc v boji proti online zneužívaniu detí.
 
Podľa ministerstva vnútra tieto tri nové nástroje pomôžu urýchliť vyšetrovanie a obmedziť počet neslušných zobrazení dôstojníkov detí.
 
Technológia, ktorá stála 1,76 milióna libier, si kladie za cieľ zlepšiť schopnosť databázy detských zneužívaní, ktorá obsahuje milióny obrázkov.
 
Môže to trvať 24 hodín, kým polícia vyhľadá na pevnom disku počítača, či obsahuje neslušné obrázky.

Posted on: 1.7.2019, by :